Odpowiedzieliśmy na zapotrzebowanie społeczne – uważa minister edukacji.

W grudniu ubiegłego roku znowelizowano ustawę o systemie oświaty. Zniesiono wprowadzony przez poprzedni rząd obowiązek szkolny dla sześciolatków. Od roku szkolnego 2016/2017 obowiązkiem szkolnym objęte są dzieci od 7 roku życia. Dziecko 6-letnie będzie miało prawo do rozpoczęcia nauki w pierwszej klasie o ile korzystało z wychowania przedszkolnego w roku poprzedzającym rok szkolny. Rodzice będą mogli zapisać sześciolatka do pierwszej klasy na podstawie opinii z poradni psychologiczno–pedagogicznej.

1 września do pierwszej klasy szkoły podstawowej pójdzie 200 tys. dzieci– powiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska w radiowej Jedynce.

Ponad 80% rodziców zdecydowało, że sześciolatek będzie się uczył w przedszkolu. My zostawiliśmy obniżenie wieku szkolnego. Dziecko, które jest w przedszkolu będzie się uczyło. Odpowiedzieliśmy na zapotrzebowanie społeczne. Tak chcieli rodzice, dlatego tak duży był opór przymusu, by sześciolatek na pewno szedł do szkoły. W tej chwili kończymy rozmowy z MF, jutro będziemy rozmawiać o budżecie na Radzie Ministrów. Chcę sześciolatka objąć subwencją oświatową. Tak, aby samorządy wiedziały, że ta deklaracja w momencie wprowadzania tej ustawy jest zrealizowana– stwierdziła Zalewska.

polskieradio.pl/300polityka.pl/KRESY.PL

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply