Na inaugurację siatkarskiej Ligi Światowej polscy siatkarze wygrali w Gdańsku z mistrzami olimpijskimi, Rosjanami 3:0. Drugi mecz odbędzie się w piątek o godz. 20.25.

Polacy nie mieli w zasadzie żadnych problemów z pokonaniem aktualnych mistrzów olimpijskich. Pierwszego seta wygrali 25:16, niemal od początku utrzymując bezpieczną przewagę. W drugim secie trener Rosjan próbował zastosować inne warianty gry, ale bez rezultatu – Polacy wygrali 25:17. W trzecim Rosjanie na krótko zbliżyli się do Polaków, ale ostatecznie przegrali 25:20.

W grupie B grają także Iran i USA, które po raz pierwszy zagrają ze sobą 30 maja w Los Angeles. Do Final Six, które odbędzie się 15-19 lipca w Rio de Janeiro, zakwalifikują się dwie najlepsze drużyny.