Przewodniczący Werchownej Rady Ukrainy Wołodymyr Hrojsman zapowiedział, że nowa reforma konstytucyjna wzmocni rolę Autonomicznej Republiki Krym i miasta Sewastopol.

Hrojsman podzielił się tą informacją w trakcie konferencji prasowej, która odbyła się po posiedzeniu komisji konstytucyjnej parlamentu:

Oczywiście, Autonomiczna Republika Krym, wszysktie obwody i miasta, włączając Krym i Sewastopol, będą wymienione i wymienione dziś w ukraińskiej Konstytucji będą miały zwiększoną rolę w reformach konstytucyjnych – powiedział Hrojsman.

unn.com.ua / Kresy.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. franciszekk
    franciszekk :

    Nadwiślański Land zwany PO-pularnie PO+Land ogłasza reformę konstytucyjną Niderlandów, które chce wydatnie wzmocnić! Hi, hi, hi , ha, ha, ha ……. jaki cyrk i jaja jak moherowe berety!!!….> Mam tylko wątpliwości czy to żart czy chore schizofreniczne urojenia nazistów odmiany NEO-banderowskiej!

  2. mazowszanin
    mazowszanin :

    Gdyby nie działania tuż po Majdanie, zwłaszcza cofnięcie ustawy o równolegle używanych językach i odmowa nadania większej swobody samorządom w terenie, to by dziś nie było wojny domowej pod nazwą ATO, utraty (prawdopodobnie bezpowrotnej) Krymu i części Donbasu.

  3. jerzyjj
    jerzyjj :

    7 kwietnia 2014 roku ósmy Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon wygłosił oszałamiające oświadczenie, którego emisja została zakazana w ukraińskich mediach i w Internecie. Do porządku obrad na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ została wniesiona kwestia konfliktu między dwoma państwami. W rezultacie uzgodniono następujący wniosek: Ukraina od dnia 25 grudnia 1991 roku do dzisiaj nie zarejestrowała jeszcze swoich granic. W ONZ nie zostały przedstawione i zarejestrowane granice Ukrainy jako suwerennego państwa! Z tego powodu żadnych naruszeń prawa przez Rosję wobec Ukrainy nie było i być nie może. Zgodnie z umową zw Wspólnotą Niepodległych Państw terytorium Ukrainy jest okręgiem administracyjnym Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Tak więc nie można nikogo obwiniać o separatyzm i przymusową zmianę integralności granic Ukrainy. W ramach prawa międzynarodowego kraj ten po prostu nie ma oficjalnie zatwierdzonej granicy. Ukraina powinna dokonać demarkacji granic z państwami sąsiadującymi – przy obowiązkowej zgodzie państw granicznych, w tym Rosji. Wszystko powinno być udokumentowane i podpisane przez wszystkie państwa graniczne, uczestniczące w umowie. W oparciu o fakt, że Rosja jest prawnym następcą Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich (co zostało potwierdzone decyzjami sądów międzynarodowych dotyczących sporów o własności byłego ZSRR za granicą), terytorium, na którym obecnie znajduje się Republika Ukraina w granicach ZSRR (Małorosja i Noworosja), jest własnością Rosji. I nikt nie ma prawa dzisiaj dysponować tym terytorium bez zgody Rosji – prawnego posiadacza praw do tego terytorium. Rosji wystarczy obecnie jedynie złożyć oświadczenie o tym i ogłosić, że terytorium to jest terytorium Rosji, ostrzegając przy tym, że wszystko, co dzieje się na tym terytorium, jest wewnętrzną sprawą Rosji. Każda interwencja będzie postrzegana jako działanie przeciwko Rosji. W rezultacie można unieważnić wyniki wyborów z dnia 25 maja i robić dalej wszystko tak, jak zechce naród. === Według Memorandum Budapeszteńskiego i innych umów Rosja zobowiązań nie może mieć, ponieważ nie ma parafowanych granic. Nie ma (i nie było!) państwa Ukraina. ===