Wesprzyj portal:
wikimapia.org

Kolejne ukraińskie miasto uczci Banderę i Szuchewycza

Dodane przez Zyga
Opublikowano: Środa, 06 stycznia 2016 o godz. 17:05:25

 

Komisja toponimiczna rady miasta Chmielnicki podjęła wczoraj decyzję o nazwaniu dwóch miejskich ulic imionami Stepana Bandery i Romana Szuchewycza.Opodatkuj się!
W grudniu otrzymaliśmy od Was 3 272,00 zł. Serdecznie dziękujemy za wsparcie!.

Komisję toponimiczną skłoniła do działania zeszłoroczna ustawa dekomunizacyjna uchwalona przez Radę Najwyższą, która zabrania nazywania ulic czy miast nazwami nawiązującymi do ideologii komunistycznej czy Związku Radzieckiego. Komisja oceniła, że przepisy tej ustawy przesądzają o konieczność zmieny nazw 48 ulic. Okazała się ona jednak bardziej gorliwa i postanowiła o przemianowaniu ponad 80 ulic i zaułków. 

Dekomunizacji nie oparł się sam pierwszy człowiek w kosmosie Jurij Gagarin. Jego ulica, przy której mieści się zresztą siedziba rady miejskiej Chmielnickiego wróci do dawnej nazwy Starobulwarna. Swoją ulicę ma otrzymać Roman Szuchewycz komendant główny UPA z czasów gdy organizacja ta dokonała ludobójstwa kilkuset tysięcy Polaków i osób innej narodowości. Szuchewycz, bezpośrednio odpowiedzialny za te zbrodnie, będzie potronował ulicy nazwanej dotychczas imieniem Igora Kurczatowa - fizyka jądrowego, twórcy pierwszego reaktora jądrowego w ZSRR i konstruktor pierwszej radzieckiej bomby atomowej. Swoją ulicę dostanie w Chmielnickim także Stepan Bandera ideolog OUN-UPA i ich polityczny wódz.

ngp-ua.info/kresy.pl  • Poleć
  • Lubię to!
  • Zgłoś nadużycie
  • Skomentuj
poczekaj cierpliwie...
Dotychczas opublikował:
Artykuły: 8611

Ecoeconomy blog
Ecoeconomy blog
Ecoeconomy blog
Ecoeconomy blog
Ecoeconomy blog
Ecoeconomy blog
Ecoeconomy blog
Ecoeconomy blog

Wesprzyj portal:Rejestracja

Do logowania
Użytkownik (*):
E-mail (*):
Hasło (*):
Ponownie (*):
 
O sobie
Rok urodzenia:
Miejsce zamieszkania:
Telefon:
O sobie:
Moje komunikatory
Gadu-Gadu:
GoogleTalk:
Skype:

Zaloguj się do serwisu


| Zapomniałem hasła

Witaj Gościu! Zarejestruj | Zaloguj