Prezydent Litwy Dalia Dalia Grybauskaite jest zdania, że embargo gospodarcze na produkty z Europy najbardziej zaszkodziło samej Rosji, ponieważ zmniejszył się tam asortyment produktów żywnościowych i wzrosły ceny.

Rosja sama zadecydowała, aby nie wpuszczać na swoje terytorium produktów z Zachodu i sama zubożyła swoich mieszkańców. Wywołało to wzrost cen, a także zmniejszenie liczby i asortymentu produktów. Tak więć Rosja sama przeciw sobie wprowadziła sankcje, które nie były pomysłem Zachodu. Świadczy to o tym, że reakcja Rosji jest nieadekwatna i jest konsekwencją jej własnej agresywnej polityki” – powiedziała Grybauskaite radiostacji LRT.

W istocie na tego rodzaju sankcjach straciła i traci sama Rosja i jej mieszkańcy, a nie kraje Zachodu” – podsumowała litewska prezydent.

inosmi.ru/KRESY.PL

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

    • zefir
      zefir :

      Chciała czy nie chciała,ale ta komsomolska Diwa,leninowska ekonomistka,wytrwale wojuje ze zgniłym i zakułaczonym zachodnim unijnym rolnictwem.Tamtejsze kapitalistyczne kułacze związki zawodowe “Copa-Cogeca” szacują straty unijnego rolnictwa spowodowane rosyjskim embargiem na produkty i przetwory rolne na 5,5mld euro,oraz spadek eksporu o połowę.To,że niektórzy dławią się od nadprodukcji mleka,mięsa,ich przetworów ,itp,dla Dalii nie ma znaczenia,przecież socjalistyczna ekonomia nie zna pojęcia nadprodukcji.Takie skutki jak tej jedynej dla Dalii marksekonomii nie przestrzega się.Dla zatuszowania leninowskich nawyków ta czerwona kierowa dama bawi się również w politykę,jednokierunkową politykę:Putin winien,Rosja sama się ukarała i nic poza tym.Ważne,że Litwa potęgą jest i basta.

  1. zan
    zan :

    😀 Ja pierdziele, co za analfabetka ekonomiczna. Nie wiem jakie są skutki sankcji dla Rosji, bo one dotyczą głownie sektora finansowego (nie znam się na nim) i transferu technologii (de facto był od zawsze), ale to Europa została z niesprzedaną nadprodukcją i ze zmniejszonymi wpływami z eksportu. Baba plecie trzy po trzy. Ale czego się spodziewać po sowieckiej dewizowej kurwie z lat 80. Słabością Rosji jest fakt, że prawdopodobnie nie ma własnego banku centralnego. Tak, bank centralny kontrolują USraelici. Jaka jest w tym rola Putina odgrywającego twardego cara?

    • zan
      zan :

      Natomiast embargo na żywność jest dla Rosji zbawienne. 1) Zwiększa się opłacalność własnej produkcji 2) ogranicza się import z krajów wrogich, a zwiększa import z krajów neutralnych. I to bez łamania zasad wolnego handlu, bo Zachód te zasady sam wcześniej obsikał wprowdzając sankcje wg. własnego uznania. te rozważania nie na głowę dla litewskiej prostytutki. https://prawda2.info/viewtopic.php?t=23862

  2. jerzyjj
    jerzyjj :

    Europejczycy są tylko bandą głupich amerykańskich marionetek, bez własnej woli i własnych mocy decyzyjnych.
    Sankcje były skuteczne w krótkim terminie – bo zadziałały na Moskwę szokowo i spowodowały kryzys finansowy – ale w dłuższej perspektywie nie przyniosą efektów. – Bardziej zadziałają na Europę i to ona będzie ponosiła koszty tych sankcji. Już ponosi koszty osłabienia rubla, bo eksport do Rosji zmniejszył się i firmy nie mają zamówień.Trzeba pamiętać o tym, że Rosja ma ciągle ok. 400 mld dol. rezerw walutowych. Amerykańskie sankcje nałożone wspólnie z Europą nie poradziły już sobie z Iranem. (Nałożone na Iran sankcje umierają śmiercią naturalną.Po raz kolejny ekonomia zwyciężyła względy polityczne.)To mała gospodarka w porównaniu z rosyjską, dlatego nie wydaje się, że w tym przypadku to zadziała – z uwagi na wielkość gospodarki, ale także powiazania nie tylko z zachodem, ale również Azją.Sankcje nie przestraszyły Putina i raczej wywołały efekt integracji niż dezintegracji. – Notowania Putina wzrosły. To też wzmocniło takie procesy, jak na przykład nacjonalizacja biznesu, czyli wycofywanie z rajów podatkowych kapitału rosyjskiego, co było zawsze bolączką Rosji.W dłuższym terminie sankcje mogą mieć wpływ jedynie na wydobywanie ropy i gazu ze złóż łupkowych czy arktycznych. – To są trudno wydobywalne złoża i w ich przypadku Rosji brakuje odpowiednich technologii. To z pewnością opóźni rozwój tych pól i będzie kosztowało. Ale z drugiej strony Rosja ma jeszcze dużo złóż konwencjonalnych, które są tańsze w eksploatacji, podobne do saudyjskich. Z nich Rosjanie mogą jeszcze wiele lat wydobywać ropę i gaz…

    • tutejszym
      tutejszym :

      W połowie kwietnia Rosja miała 350,5 mld dol. rezerw walutowych, przeje je za ok. 1.5 – 2 lata. Widać że FR szuka wyjścia z tej sytuacji, trochę na oślep. Gospodarka oparta na eksporcie surowców nie jest najlepiej rokującym sposobem na funkcjonowanie państwa.