Unia Europejska reformuje ustawodawstwo dotyczące azylu politycznego, by faworyzować inwazję imigrantów na nasz kontynent oraz przyciągać nowych nielegalnych przybyszów, ułatwiając im uzyskanie azylu politycznego. Dzieje się to w sytuacji, kiedy ilość przybyłych do brzegów Włoch imigrantów podwoiła się w stosunku do analogicznego okresu z roku ubiegłego.

13 kwietnia br. 459 eurodeputowanych głosowało za reformą ustawodawstwa dotyczącego azylu, 206 było przeciw, 52 było nieobecnych. Projekt nowego prawa został zaproponowany przez włoską socjalistkę kongolskiego pochodzenia, Cecile Kyenge, która również nielegalnie przybyła do Europy. W nowej ustawie stwierdza się: „Każdego proszącego o azyl trzeba traktować jako osobę szukającą azylu w całej Unii Europejskiej a nie tylko w jednym z jej członków”. Oznacza to koniec układu z Dublina, według którego osoba, nie uzyskując azylu w jednym z krajów unijnych, nie może o niego prosić w innym. Wyjątkiem była tylko Francja, która zastrzegła sobie prawo odchodzenia od tej reguły.

Rewizja dotychczasowych uregulowań przewiduje utworzenie „centralnego” systemu prawa azylu dla lepszego kierowania napływem migracyjnym i proszącymi o azyl polityczny, którzy docierają do Europy. Parlament Europejski zdecydował też o otwarciu korytarzy humanitarnych dla zagwarantowania imigrantom uniknięcia przemytników. Stwierdza się, że „aktualny system prawa azylowego nie bierze wystarczająco pod uwagę szczególnej presji migracyjnej jakiej poddane są liczne kraje będące w strefie konfliktów poza Unią Europejską”. Dla zmniejszenia tej presji nie zdecydowano o całkowitym zamknięciu granic unijnych ani o odsyłaniu łodzi i statków z imigrantami na wzór australijski. Wręcz przeciwnie, pod zwodniczym pretekstem pomocy krajom będącym w konflikcie, wprowadza się w życie system pomocy nielegalnym imigrantom w dotarciu do terytoriów Europy. W rzeczywistości Unia Europejska faworyzuje inwazję kosztem populacji krajów członkowskich, z której jeszcze większe korzyści czerpać będą przemytnicy ludzi.

W przyjętym dokumencie wymaga się od członków Unii zaangażowania w redystrybucji imigrantów, którzy są w Grecji i we Włoszech. Jeżeli chodzi o tworzenie obozów dla uchodźców stwierdza się, że Unia Europejska ma potrzebę „wiążącego i obowiązkowego podejścia legislacyjnego”.

Pch24.pl/KRESY.PL

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply