Niemieckie służby: już 410 „uchodźców” pod obserwacją jako potencjalni terroryści

Federalny Urząd Kryminalny informuje, że w Niemczech rośnie liczba uchodźców podejrzewanych o terroryzm, a także tych, wobec których trwa dochodzenie. Służby obserwują już 410 potencjalnych terrorystów, którzy przybyli jako tzw. uchodźcy.

W połowie maja mówiono o 369 podejrzanych o terroryzm od początku kryzysu migracyjnego. Śledztwo toczy się w 60 przypadkach, podczas gdy dwa miesiące temu dotyczyło to 40 przypadków podejrzenia o terroryzm.

Federalny Urząd Kryminalny ostrzega, że w związku z utrzymującym się napływem migrantów, należy spodziewać się, że wśród nich mogą znajdować się aktywni i byli członkowie organizacji terrorystycznych, ich sympatycy lub mordercy działający z powodów religijnych. Jak zaznaczono, „zamachy w Paryżu pokazały, że terroryści Państwa Islamskiego wykorzystują status uchodźców do przerzucania zamachowców do Europy”.

Ponadto, rośnie liczba ekstremistów islamskich wyjeżdżających z Niemiec do Syrii, by tam walczyć w szeregach ISIS. Dotyczy to 840 osób (maju było to 800). Co trzeci z nich powrócił do Niemiec, przy czym ok. 70 uczestniczyło w obozach szkoleniowych, bądź w bezpośrednich walkach.

Przeczytaj także: Syryjczyk, który wysadził się w Bawarii, złożył przysięgę na wierność ISIS [+FOTO]

W ciągu ostatnich dni, poza Ansbach w Bawarii, doszło do 3 innych ataków w Niemczech. W Wurzburgu młody człowiek pochodzący z Pakistanu zranił siekiera pięciu ludzinim zabiła go policja. W Monachium Irańczyk zaczął strzelać do ludzi zabijając i raniąc wiele osób. Wczoraj w Reutlingen młody Syryjczyk zaatakował ludzi maczetą, zabijając przy tym ciężarną kobietę – Polkę.

Rok temu, za Daily Mail informowaliśmy, że Abdel Majid Touil, dżihadysta oskarżony o zamordowanie Polaków w Tunezji przedostał się do Europy na łodzi z uchodźcami. Pochodzący z Maroka 22-letni Abdel Majid Touil został sfotografowany po tym, jak został uratowany podczas przeprawy przez Morze Śródziemne wraz z grupą imigrantów. Przybył na Sycylię 17 lutego pod pseudonimem „Abdullah”. Został jednak wydalony i otrzymał polecenie opuszczenia Włoch w ciągu 15 dni. Później ponownie pojawił się w Tunezji. Zdaniem władz tego kraju brał udział w planowaniu i wykonaniu ataku na Muzeum Bardo 18 marca. Zginęło wówczas 21 osób, w tym kilkoro Polaków.

Ponadto, wcześniej w brytyjskich mediach pojawiały się informacje, że muzułmanie z tzw. Państwa Islamskiego wykorzystują łodzie z imigrantami do przerzutu swoich członków-dżihadystów do Europy.

KAI / tvp.info / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply