Wesprzyj portal:
źr. SE.pl

Były szef SKW: Macierewicz nie wierzy w zamach smoleński

Dodane przez Lipinski
Opublikowano: Wtorek, 14 lutego 2017 o godz. 17:05:25

 

Generał Piotr Pytel, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, powiedział w programie „Kropka nad i” w TVN24, że w trakcie jednej z rozmów z obecnym ministrem obrony narodowej, ten miał mu wyznać, iż nie wierzy w zamach smoleński i jest to jedynie narzędzie polityczne.Opodatkuj się!
W grudniu otrzymaliśmy od Was 3 272,00 zł. Serdecznie dziękujemy za wsparcie!.

Rozmowa miała mieć miejsce, gdy generał Pytel był szefem SKW. Dowódca stawił się na rozmowę w ministerstwie, podczas której Macierewicz miał sugerować, że tak naprawdę nie wierzy w to, że w Smoleńsku mogło dojść do zamachu. - Powiedział do mnie tak: przecież pan jest inteligentnym człowiekiem, pan sobie zdaje sprawę w sposób oczywisty, że zamach smoleński to tylko narzędzie polityczne – relacjonował Pytel.

Były szef SKW poinformował również w „Kropce nad i” o rozmowie jaką odbył z posłem PiS w 2015 roku. Polityk miał oferować generałowi „nietykalność”. Według generała - W pierwszej połowie 2015 roku, w czasie oczekiwania na posiedzenie jednej z komisji sejmowych, zwrócił się do mnie poseł Prawa i Sprawiedliwości z prośbą o rozmowę w cztery oczy. Pytel twierdzi, że był zaskoczony propozycją, gdyż polityk był znany ze swoich krytycznych uwag pod adresem SKW i ówczesnego dowódcy tej służby.

Jak mówił Pytel, - Zaprowadził mnie do pomieszczenia, które zamknął i zaproponował następujący „deal”: ja i Służba przestaniemy „robić sprawę na pana Macierewicza, bo wiadomo że może mu zaszkodzić”, a w zamian zyskam nietykalność w postaci ustania ataków na moją osobę.

Pytel powiedzieł, że odmówił wejścia w taki układ ponieważ nie chciał uwikłać SKW w nielegalną działalność, gdyż celem SKW nie jest zajmowanie się politykami.

ZOBACZ TAKŻE: Powstańcy przeciwko apelowi smoleńskiemu.Wysłali pismo do MON

Pytel w październiku 2013 został pełniącym obowiązki szefa SKW, natomiast w styczniu 2014 premier Donald Tusk powołał go na stanowisko szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Posiadał wówczas stopień pułkownika. 2 kwietnia 2015 prezydent RP Bronisław Komorowski mianował go na stopień generała brygady. W listopadzie 2015 został odwołany z funkcji szefa SKW. Został odznaczony m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi i Brązowym Medalem "Za zasługi dla obronności kraju". 

kresy.pl/ wprost.pl / wp.pl  • Poleć
  • Lubię to!
  • Zgłoś nadużycie
  • Skomentuj
poczekaj cierpliwie...
Dotychczas opublikował:
Artykuły: 21487
Filmy: 103
Dźwięki: 111
Galeria: 791
Odnośniki: 8
Mapy: 3
Dokumenty: 672

asas
Ecoeconomy blog
Ecoeconomy blog
Ecoeconomy blog
Ecoeconomy blog
Ecoeconomy blog
Ecoeconomy blog
Ecoeconomy blog
Ecoeconomy blog

Wesprzyj portal:Rejestracja

Do logowania
Użytkownik (*):
E-mail (*):
Hasło (*):
Ponownie (*):
 
O sobie
Rok urodzenia:
Miejsce zamieszkania:
Telefon:
O sobie:
Moje komunikatory
Gadu-Gadu:
GoogleTalk:
Skype:

Zaloguj się do serwisu


| Zapomniałem hasła

Witaj Gościu! Zarejestruj | Zaloguj