Wczorajszy mecz eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy pomiędzy Czarnogórą a Rosją w Podgoricy został przerwany z powodu zachowania kibiców. Bramkarz reprezentacji Rosji został ranny w głowę. Na trybunach pojawiły się także flagi Noworosji.

Już na początku pierwszej połowy meczu bramkarz reprezentacji Rosji został trafiony w głowę racą. Opuścił boisko na noszach i został przewieziony do szpitala. Przerwa w grze trwała jednak ponad pół godziny. Także regulaminowa 15-minutowa przerwa została przedłużona.

Po wznowieniu meczu w dalszym ciągu trwały niepokoje na trybunach. Przez głośniki poinformowano, że takie zachowanie spowoduje przerwanie meczu. Rzucanie rac na murawę, m.in. po obronie przez bramkarza gospodarzy rzutu karnego, stało się zapewne powodem szarpaniny między piłkarzami, do jakiej doszło na 20 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Spotkanie zostało przerwane.

Do momentu przerwania gry utrzymywał się bezbramkowy remis. Wynik zostanie jednak prawdopodobnie zweryfikowany przez UEFA jako walkower 3:0 dla Rosji.

Na trybunach znajdowały się także symbole Noworosji. Wcześniej UEFA pod groźbą kary surowo zabroniła stosowania podczas meczu jakichkolwiek symboliki, będącej manifestacją polityczną. Dotyczyło to m.in. flag tzw. Donieckiej Republiki Ludowej oraz Serbii.