Kapłan sądzi, że wydarzenie to ma podtekst polityczny. Atak nastąpił wkrótce po serii demonstracji przeciw gloryfikowaniu OUN-UPA przez władze Ukrainy. Ksiądz Isakowicz-Zaleski był organizatorem jednej z nich.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski pisze, że to nie piewszy raz gdy jego strona internetowa staje się celem ataku hakerów. Wspomina o przypadku ataków z Turcji gdy zaangażował się w ustawienie w Krakowie krzyża upamiętniającego rzeź Ormian dokonaną sto lat temu przez Turków właśnie. Inne ataki miały miejsce akurat w czasie realizacji różnorakich inicjatyw księdza związanych z walką o upowszechnianie wiedzy o ludbójstwie dokonanym przez OUN-UPA. Napisał także o wielu pogróżkach jakie otrzymuje w związku ze swoim stanowiskiem w kwestii historii i Ukrainy.

onet.pl/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. sylwia
    sylwia :

    Cytaty z KK: RP:

    Art. 268. § 1. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, niszczy, uszkadza, usuwa lub zmienia zapis istotnej informacji albo w inny sposób udaremnia lub znacznie utrudnia osobie uprawnionej zapoznanie się z nią, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

    § 2. Jeżeli czyn określony w § 1 dotyczy zapisu na informatycznym nośniku danych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

    § 3. Kto, dopuszczając się czynu określonego w § 1 lub 2, wyrządza znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

    § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1-3 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

    Art. 268a. § 1. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, niszczy, uszkadza, usuwa, zmienia lub utrudnia dostęp do danych informatycznych albo w istotnym stopniu zakłóca lub uniemożliwia automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie takich danych,podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

    § 2. Kto, dopuszczając się czynu określonego w § 1, wyrządza znaczną szkodę majątkową,podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

    § 3. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

    Art. 269a. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, przez transmisję, zniszczenie, usunięcie, uszkodzenie, utrudnienie dostępu lub zmianę danych informatycznych, w istotnym stopniu zakłóca pracę systemu komputerowego lub sieci teleinformatycznej,podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.